خوش آمدید. شما میتوانید وارد شوید و یا ثبت نام کنید.
فارسی English
سبد خرید شما خالی است!

اسرار شرف شمس


اسرار شرف شمس چیست ؟

19 فروردین هر سال که روز شرف نامیده می شود طبق هر سال ما روی نگین عقیق زرد رنگ شرف الشمس را با آداب خاص برای علاقه مندانی که بعد از 19 فروردین ما را پیدا می کنند شرف الشمس بی نام می نویسیم تا بتوانند یک شرف شمس داشته باشند .

شما می توانید شرف شمس خود را به صورت انگشتر و آویز سفارش دهید تا برایتان بفرستیم .

Sharaf Shams ( شرف شمس ) نمادی است متشکل از 17 حرکت خاص که با آداب خاص در 19 فروردین روی سنگ عقیق زرد و یا سنگ های دلخواه برای شما نوشته می شود که موجب افزایش رزق و روزی ، برکت در زندگی ، کارآمدی روزگار و حفاظت از شرّ و ایمنى از بلاها و اجابت دعاها و برآورده شدن حاجات مى شود .

 با توجه به تحقیقات وسیع اینجانب کلیه احادیث و روایات نقل شده حرز شرف الشمس اعتبار ندارد و در روایات معتبر نیامده است و محتوای آن هم محتوای قابل ملاحظه ای نیست هر چند عقیق آن توسط اکثر ائمه اطهار (ع) تاکید بر استفاده شده و شرف شمس هم کاربرد فراوان کار گشائی و دفع شرّ دارد به شرطی که همه نعمت ها را از آن خدا بدانیم و عظمت خدا را در سنگ هم پیدا کنیم .

استناد تاریخی و مُعتبر راجع به شرف شمس sharaf shams  :
در کتاب «جنه الوافیه» مشهور به مصباح کفعمی هم مطالب فوق الذکر درج شده است و به هیچ سند علم رجالی که  نقل قول از ائمه نموده باشد دیده نمی شود لذا شرف شمس هیچ گونه نماد اسرار آمیز آن حضرت نیست لذا هیچ دلیل و برهانی که ثابت کند که سند این روایت تا حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) موجود نیست. مرحوم شیخ بهایی هم همین شکل را در کتاب «سر المستتر» با اندکی تغییر آورده است . حضرت آیت الله کشمیری رحمت الله علیه نیز همین را فرموده اند . در کتاب «هزار و یک نکته» ، نکته 977 ، تألیف آیت الله حسن زاده آملی نیز به شکل شرف شمس اشاره شده است نه به اسم اعظم خداوند و یا استاندی از حضرت علی (ع) .

درست است که خواص شرف شمس ، ایمنى در سفرها و دفع  از شرّ و حفاظت جان و خیر و نیکى و افزایش رزق و روزی و آرامش رفع چشم زخم برآورده شدن حاجات و آرزوها و درمان عمومی جسم و روح مخصوصاً افزایش قدرت بدنی و هاله نورانی اطراف بدن نام برده شده است ولیکن نباید گفت که شرف شمس اسامی خداوند است زیرا این گفته غلط ، مسئولیت تولید می کند پس با توجه به مطالب ذکر شده باید توبه کنندگان توبه کنند از اینکه شنیده های دیگران را به غلط رواج داده اند .

انگشتر شرف شمس :
در کتاب «هزار و یک نکته» ، نکته 977 ، تألیف آیت الله حسن زاده آملی نیز فقط راجع به اشکال نوشتاری شرف شمس آمده است نه این نوشته های غلط در اینترنت و فروشگاه های شرف شمس .

از دیگر خواص عقیق : ایمنى در سفرها ، دفع  از شرّ  ، حفاظت جان ، خیر و نیکى ، افزایش رزق و روزی ، آرامش ، رفع چشم زخم ، برآورده شدن حاجات و آرزوها ، درمان عمومی جسم و روح مخصوصاً افزایش قدرت بدنی و هاله نورانی اطراف بدن نام برده شده است . سنگ عقیق زرد رنگ شرف شمس به خاطر مصرف عقیق زرد آن باعث تنظیم چاکرای 3 و دریافت نور و آگاهی و شعور از هستی اطراف شده لذا کمک به خوب کار نمودن غُدد پانکراس و لوزالمعده و پاک کردن و تصفیه دستگاه گوارش شده و بر روی هضم و جذب غذا و گردش خون در بدن به خاطر فعال سازی چاکرای 3 و منظم نمودن کار اعضائی که به غُدد پانکراس و لوزالمعده و جواره مرتبط با این دو غدد تأثیر فوق العاده ای دارد .

انگشتر حضرت سلیمان :
روی انگشتر حضرت سلیمان (ع) همراه با عبارت لا اله الا الله الملک الحق المبین و الملک لله حک شده بوده

احادیث مرتبط با استحباب همراه داشتن سنگ عقیق :
 فردى را نزد حاکمى به سبب جرمى مى بردند حضرت صادق (ع) فرمود که انگشترى عقیق به او برسانند، انگشترى به او رساندند و مکروهى به او نرسید .

شخصى دیگر را از مقابل حضرت امام محمد باقر (ع) می گذرانیدند و تازیانه بسیار بر او زده بودند . حضرت فرمود: انگشتر عقیق او کجاست، اگر با او مى بود تازیانه نمى خورد .

کسى نزد حضرت خاتم (ص) آمد و شکوه نمود که دزد اموال مرا درراه ربود، حضرت فرموند: چرا انگشتر عقیق در دست نداشتى که آن از هر بدى آدمى را نگاه مى دارد .

عظمت ارزش و عقیق مزّین به نقش شرف شمس :
ارزش سنگ عقیق مخصوصاً عقیقی که مزیّن به شرف شمس باشد را نمی توان در چند جمله بیان نمود ولیکن شرف شمس را هم نباید خیلی بزرگ نمود تا جائی که از خدا وند وائمه در رابطه با آن مایه گذاشت ونسبت غلط دادکه امضاء حضرت علی یا اسم اعظم خداوند است!!  پیامبران و ائمه اطهار (ع) بر سنگهای انگشتر صحه گذاشته اند اما نه از شرف شمس لذاکوچکترین حرفی راجع به شرف شمس بمیان نیاورده اند. نگین وسنگها هرچه باشند برگزیده شده و براى دارنده آن اثراتى از جمله فتح مهمات و دفع بلیّات و غیره دارد و اثرات آنها ذاتى نیست و از جانب خداى تعالى است . پس اگر کسى اثر آنچه را که همراه خود مى دارد ، ذاتى و مستقل بداند به خداى یگانه شرک ورزیده است. همه ملک سلیمان را خداوند در انگشتر او قرار داده بود، هرگاه سلیمان آن در دست مى گذاشت تمامى جن و انس و شیاطین و همه پرندگان و وحوش به نزد وى حاضر گشته و از او اطاعت مى کردند . باد مأمور حمل تخت او بود و همه شیاطین و انسانها و پرندگان و چهار پایانى که تحت اوامرش بودند همگى آنها را جابه جا مى نمود. سلیمان گاهی اوقات ، انگشترش را در اختیار برخى از خدمتکارانش قرار مى داد. روزى شیطان آمد و خادم او را گول زد و انگشتر را از او ستاند و آن را در دست نهاد ، نتیجه آن شد که تمام شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش مسخر او گشتند و آن حضرت در جست و جوى انگشتر شد ولى آن را نیافت . سرانجام شیطان ترسید که مردم متوجه حیله او شوند آن را به دریا انداخت . خداى - عزوجل - ماهى را مأمور به بلعیدن آن انگشتر نمود ، بنى اسرائیل چهل روز در جست و جوى حضرت سلیمان بودند و از آن طرف سلیمان در ساحل دریا به دنبال انگشتر بود و با گریه و زارى به سوى خداى تبارک و تعالى استغفار مى نمود و از این اتفاق به جانب خدا توبه مى کرد . پس از چهل روز به صیادى رسید که ماهى صید مى کرد ، حضرت سلیمان به او کمک نمود . آن صیاد پس از صید ، یک ماهى به سلیمان داد ، او شکم ماهى را شکافت انگشتر خود را در آن دید و انگشتر را به دست کرد و شیاطین و جن و انس و پرندگان و وحوش در برابرش خضوع کردند و پادشاهى او به همان حالت اول بازگشت و حضرت ، آن شیطان (که انگشتر را ربوده بود) به همراه لشگرى که همراه او بودند به وسیله اسماء الهى حبس نمود و عده اى را در دل دریا و بعضى را در میان سنگ و صخره ها زندانى نمود و آن شیاطین تا روز قیامت زندانى و معذب هستند .

 حضرت محمد(ص) فرمودند: (یا على) همانا عقیق اولین کوهى است که به ربوبیت خداى متعال و نبوت من و وصى بودن تو و امامت فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به دشمنان تو شهادت داده است.

از شرف شمس همه بعنوان نمونه ای از خاتم سلیمانى نام برده  اندو آن را به عوالم خمسه تفسیر کرده اند که استنادی ندارد ولی اینکه شرف شمس رازی از تورات و انجیل و قرآن می دانند غلط است زیرا نه روایت معتری در این باره وجود دارد و نه سنی معتبر .


امسال شرف شمس در روز 19 فروردین ساعت 5:16 صبح شروع می شود

شرف شمس با آداب خاص خود در 19 فروردین در ساعت خاص طبق 5 تقویم نجومی استخراج شده و روی سنگ عقیق زرد رنگ  برای همه کسانی که در سایر روزهای سال سفارش دهند  با آداب خاص خود نوشته وآماده شده است تا بتوانید هر روز از 365 روز سال سفارش دهید تا برایتان بفرستیم . شرف شمس نقشی رمز گونه است که باعث افزایش رزق ، کارآمدی روزگار و برکت زندگی و باعث ایمنى از بلا و اجابت آرزوها و دعا و برآورده شدن حاجات مى شود استنادهای معتبر و رموز شرف شمس از عالم ربانی آیت الله حسن زاده عاملی از دانشمندان زنده و شیخ بهائی از دانشمندان وفات یافته در این آب و خاک به ما رسیده است که طبق دستورات این دو بزرگوار برایتان با آداب بسیار خاص انجام می دهیم بعضی ها این نقش را دعا و برخی اسم اعظم می نامند حیران از این است که چه نیرویى این سنگ را به این اندازه زیبا آفریده است .

عقیق علاوه بر تَقَدُّس ، درون خود نوری حکم کننده صاتع می کند که جهت دریافت شعور و انرژی از هستی به ما کمک می کند .

مطالبی در کتب اسلامی نسبت به نقش شرف شمس درج نشده که بگوید شرف شمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه: الله ، جمیل ، رحمن ، مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد ولیکن از عقیق انرژی casa صاتع می شود ، که مستقیماً چاکرای سه را فعال می نماید و نور زیبای خیره کننده عقیق زرد مراکز دریافت نور الهی را فعال می کند ، چاکرای 3 محل دریافت و انعکاس نور و شعور هستی است و این مطلب زیاد دور از شگفتى نخواهد بود که انسان هاى دوران گذشته نور را پرستش مى کردند .

 مى توان گفت : افرادى که با خود شرف شمس همراه دارند ، بدون آگاهى از این مطالب راست و دروغ های بافته شده ، از تمام اثرات ذکر شده بهره می گیرند ، پس شرف شمس یک باور نیست بلکه یک واقعیت است .